Co je to obnovovací frekvence a výhody používání telefonu s vyšší obnovovací frekvencí?

Vysoká obnovovací frekvence telefonu znamená, že se displej telefonu obnovuje vícekrát za sekundu než standardní 60Hz displej. Výsledkem je plynulejší a hladší procházení rozhraním smartphonu nebo aplikací. V tomto příspěvku na blogu se podíváme na to, co je to obnovovací frekvence, a na některé výhody používání telefonu s vysokou obnovovací frekvencí.

Co je to obnovovací frekvence?

Zjednodušeně řečeno, obnovovací frekvence je počet opakování za sekundu, které může displej aktualizovat obraz. Většina displejů má obnovovací frekvenci 60 Hz, což znamená, že dokáže zobrazit 60 snímků za sekundu. Některé novější telefony se však mohou pochlubit obnovovací frekvencí 90 Hz nebo dokonce 120 Hz. Možná to nezní jako mnoho, ale když procházíte sociální média nebo čtete článek, mohou tyto snímky navíc znamenat velký rozdíl. Je to plynulejší, svižnější a celkově příjemnější na pohled.

Výhody používání smartphonu s vysokou obnovovací frekvencí

Lepší výdrž baterie

Ačkoli se to může zdát neintuitivní, telefony s vyšší obnovovací frekvencí spotřebovávají méně energie než telefony s nižší frekvencí. Je to proto, že aktualizace obrazovky trvá kratší dobu, což znamená méně času stráveného čerpáním energie z baterie.

Větší kontrast

Displeje s vysokou obnovovací frekvencí mají také obvykle větší kontrast než jejich protějšky s nižší obnovovací frekvencí. To znamená, že na displeji telefonu uvidíte větší hloubku, což celkově přispívá k většímu zážitku.

Větší jasnost

Vysoká obnovovací frekvence znamená také vyšší jas. Pokud jste si někdy všimli, že obrázky na obrazovce vypadají rozmazaně nebo s pixely, je to proto, že obnovovací frekvence telefonu není dostatečně vysoká, aby stačila vašemu zraku. Lidské oko dokáže zpracovat až 1000 snímků za sekundu, takže cokoli pod 60 snímků za sekundu nám bude připadat rozmazané. S vysokou obnovovací frekvencí však uvidíte každý detail křišťálově čistě.

Plynulé posouvání

Jednou z nejvýraznějších výhod používání telefonu s vysokou obnovovací frekvencí je, že procházení rozhraním telefonu nebo aplikací je mnohem plynulejší a hladší. Na standardním 60Hz displeji můžete při rychlém procházení dlouhých seznamů nebo webových stránek zaznamenat mírné trhání. Na telefonu s vysokou obnovovací frekvencí, jako je například 90Hz displej honor x8 specs, však bude posouvání neuvěřitelně plynulé a hladké.

Menší namáhání očí

Další výhodou používání telefonu s vyšší obnovovací frekvencí je, že může pomoci snížit namáhání očí. Když se dlouho díváte na statický obraz na displeji telefonu, vaše oči se musí více snažit, aby obraz zpracovaly. Když se však díváte na neustále se obnovující obraz, například na displeji s vysokou obnovovací frekvencí, vaše oči se nemusí tolik namáhat při zpracování obrazu. To může pomoci snížit únavu a namáhání očí.

Plynulé hraní

Pro hráče může používání telefonu s vysokou obnovovací frekvencí znamenat mnohem lepší herní zážitek. Hry na telefonech s vysokou obnovovací frekvencí jsou mnohem plynulejší a svižnější než hry na standardních 60Hz displejích. Pokud jste vášnivým hráčem mobilních her, používání telefonu s vysokou obnovovací frekvencí vám poskytne výhodu oproti ostatním hráčům, kteří jsou odkázáni na hraní na standardních displejích.

Plynulejší videa

A konečně, pokud patříte k těm, kteří rádi sledují videa na svém telefonu, budete si chtít vybrat také telefon s vysokou obnovovací frekvencí. Je to proto, že videa se přehrávají s určitou snímkovou frekvencí, která se obvykle pohybuje mezi 24 a 30 snímky za sekundu. Pokud má telefon nižší obnovovací frekvenci, než je tato hodnota, zaznamenáte při přehrávání videa trhání a zadrhávání. Pokud má však telefon vyšší snímkovou frekvenci, video se bude přehrávat plynule a plynule stejně jako na televizoru nebo monitoru počítače.

Závěr

Pokud hledáte plynulejší a hladší zážitek ze smartphonu, měli byste zvážit pořízení telefonu s vysokou obnovovací frekvencí. Díky vysoké obnovovací frekvenci je procházení dlouhých seznamů a webových stránek neuvěřitelně plynulé a může také pomoci snížit únavu očí z dlouhého zírání na displej. A pokud se věnujete mobilním hrám, používání telefonu s vysokou obnovovací frekvencí vám poskytne výhodu oproti ostatním hráčům, kteří jsou odkázáni na hraní na standardních displejích.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/web/virtuals/306316/virtual/www/domains/recenze-hodnoceni.cz/wp-content/plugins/seo-ultimate/includes/jlfunctions/arr.php on line 64