Věcná břemena dokážou otrávit váš život. Na co si dát pozor před koupí pozemku?

Obchod s realitami představuje jeden z nejživějších oborů v oblasti podnikání. Pokud se do něj rozhodnete vstoupit, získáte ohromně zajímavý majetek, díky němuž lze vydělat velké částky. Nic však není jen růžové, a tak se musíte připravit i na případné komplikace. Jednou z těch nejběžnějších jsou takzvaná věcná břemena. O co se jedná?

Nepříjemná povinnost

Nejdříve si ve stručnosti vysvětlíme, co jsou to vlastně věcná břemena. V podstatě se jedná o jakýsi druh povinnosti, kterou musí budoucí majitelé pozemku nebo nemovitosti plnit vůči druhé straně. Nejčastěji se setkáváme s břemenem služebnosti a reálným. Nenechte se zmást, existují mezi nimi totiž podstatné rozdíly.

První zmíněná varianta znamená, že určitý aspekt majetku bude sloužit někomu jinému. Typicky se bavíme o právu na svod dešťové vody k sousedům, poskytnutí průjezdu skrz váš pozemek, nutnost pustit k sobě dobytek na pastvu a podobně.

Starosti navíc

Druhá možnost vám udává povinnost aktivně dávat předměty či provádět služby pro druhou osobu. Častým případem je třeba ovocný sad, jehož původní majitel je již příliš starý na to, aby se o něj staral. Daruje ho tedy svému mladšímu příbuznému, jenž si ho převezme do svého vlastnictví. V čem tkví háček? Mladší jedinec se zaváže například k tomu, že každým rokem věnuje prvotnímu vlastníkovi čtyřicet kilo hrušek.

Zákonná legislativa identifikuje ohromné množství věcných břemen, s nimiž lze počítat. Jejich vyhledání není naštěstí v dnešní době ničím složitým. Více informací snadno získáte díky návštěvě internetových stránek profesionálů z GeoPas, které najdete po rozkliknutí výše vloženého odkazu. Během chvíle si uděláte jasno a zjistíte, jak postupovat co nejbezpečněji a nenechat se napálit.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /data/web/virtuals/306316/virtual/www/domains/recenze-hodnoceni.cz/wp-content/plugins/seo-ultimate/includes/jlfunctions/arr.php on line 64