Originální nebo alternativní toner? Podívejte se na rozdíly

 

Bez kvalitní náplně do tiskárny nikdy nedosáhnete uspokojivého výsledku v souvislosti s tiskem čehokoliv. Pokud vám náplň v tiskárně dojde, je třeba koupit novou. Na trhu se setkáte s dvojicí variant. Jsou to náplně originální a dále alternativní. Jako příklad poslouží toner CE285A, který lze pořídit v obou variantách. A jak se liší? Podívejte se s námi na hodnocení v několika oblastech.

Kvalita tisku

Tou začneme, jelikož je rozhodně tím nejdůležitějším. Když koupíte náplň originální, dá se říci, že kvalita je zaručena samotným výrobcem. A jak je to u druhé cesty? Zde hodně záleží na tom, kdo toner využil. Pokud jde o náplň koupenou třeba na Tonerpartner.cz, nebude mít s kvalitou alternativního řešení také problém. Při nákupu na pochybných místech od pochybných producentů může dojít k tomu, že kvalita bude neodpovídající.

Výběr možností

Zde je to v podstatě rovnocenné. Ať se rozhodnete vydat se jakoukoliv cestou, máte a budete mít stoprocentní jistotu v tom, že výběre je na našem trhu opravdu bohatý. A to s ohledem na trojici nejdůležitějších věcí, které je nutné brát při výběru nové barvy v potaz. Jedná se o:

  • Typ náplně
  • Barva náplně
  • Velikost náplně

Cena

I na toto porovnání se musíme podívat. Zde jasně dominují alternativní náplně. Pokud jde o porovnání s originály, tak se ceny mohou lišit i o několik desítek procent. A když se liší samotná nákupní cena, tak je jasné, že se výrazně liší i náklady na tisk. Tam, kde je patrná snaha o úspory, je celkem jasné, jaké varianta by se měla volit.

Kompatibilita s tiskárnou

Kromě toho, že alternativní náplň nemá logo výrobce, v podstatě nepoznáte rozdíl. A to znamená jedinou věc. Takovou, že z hlediska kompatibility s tiskárnou není nutné mít jakékoliv obavy. Staří jenom zvolit správný typ náplně a ta bude stoprocentně pasovat. A tiskárna ji také zcela samozřejmě přijme.

Napište hodnocení

Váš email nebude zobrazen. Pole označená *jsou povinná